3 שיחים שטוב לגדל בגינה בשביל התה

אוהבים לשתות תה עם צמחים? למה שלא תגדלו אותם בחצר? בכתבה הבאה תמצאו 3 שיחים שקל וכדאי לגדל בגינה כדי להפיק מהם חליטת תה מעולה שיגדלו.

3 שיחים שעליהם מעולים לתה

• לואיזה – שיח הלואיזה נפוץ מאד ובטח כבר נתקלתם במישהו שמגדל את השיח בגינתו, הלואיזה המוכרת ביותר היא לואיזה לימוני וזה כאמור בגלל הריח שנודף מעליה ומזכיר מעט לימון וגם טעמה. מלבד חליטת צמחים מעולה שאפשר להכין מהצמח הוא גם שימושי מאד בתעשיית המזון, הקוסמטיקה והרפואה האלטרנטיבית.
צמח הלואיזה זקוק להמון מים ולמזג אוויר חמים, לעומת זאת שונא שמש מלאה ומעדיף צל או לפחות חצי יום מוצל וחצי יום שמש לא ישירה.
• נענע – השיח הכי מוכר ומזוהה עם תה חם, לנענע כמה סוגים שונים, כשכל אחד מהם בעל טעם שונה במעט כאשר אחד מהם בולט בעיקר בטעמו וזוהי נענע מנטה שטעמה הוא כאמור מנטה. מלבד חליטת תה במנטה עושים שימושים רבים גם כתוסף למאכלים שונים, שימוש בתעשיית המזון, שימוש בתעשיית הקוסמטיקה והרפואה האלטרנטיבית.
• פלרגוניום חריף – מוכר גם כגרניום ריחני הוא צמח המפיץ ריח מאד דומיננטי ונעים בתקופה בה הוא פורח, פרחיו סגולים ועליו ירוקים, הוא מעולה כתוספת לחליטת תה וגם יוסיף ארומה מתקתקה למשקה. מלבד היותו מעולה לחליטות תה, נעשה בו שימוש נוסף כתוסף למאכלים שונים וברפואה האלטרנטיבית.