3 צמחים רעילים שכדאי לכם לדעת עליהם

בישראל סוגים רבים של צמחים, אנו רגילים להתייחס אליהם כתוספת חיננית לגינה ואפילו במקרים רבים כתוספת מעולה לתה או לסלט, אבל מה שרבים לא יודעים שיש כמה צמחים די נפוצים בישראל שנחשבים רעילים ומסוכנים ואפילו גרמו לכמה אשפוזים בהולים


3 סוגים צמחים רעילים בישראל


• צמח הרדוף הנחלים – אחד מהשיחים הנפוצים ביותר בישראל, הוא מגיע לגובה של למעלה מ 2 מטר. האבסורד הוא שזה צמח כל כך נפוץ עד שתראו אותו בבתי ספר, בגני שעשועים ושמקומות ציבוריים אחרים נוספים, אבל היזהרו! הגבעול, העלים והפירות של הצמח הם רעילים, נגיעה בצמח והכנסת היד לפה אחרי זה יכולה להסתיים בבית חולים או גרוע מזה, שמרו בעיקר על הילדים אשר באופן טבעי חשופים יותר לסכנה מבלי שאפילו יודעים.
• דטורה אכזרית – שמו של הצמח כבר מבשר על הבאות, הצמח הוא עשב בר הצץ בעיקר בתקופת הקיץ, גובהו יכול להגיע עד מטר וחצי והוא מפיץ ריח לא נעים יש שיגידו אפילו מסריח. בצמח קיימים שני רעלים מאד מסוכנים הנקראים אלקלואידים אטרופין ו סקופולאמין.
• וינקה עשבונית – בניגוד לשני הצמחים הקודמים שהזכרנו הוינקה העשבונית נראית תמימה ועדינה, מדובר על עשב רב שנתי ממשפחת ההרדופים המתהדר בפרחים כחולים ויפיפיים אך למעשה הם רעילים.