מטיילים מספרים

משפחות רבות, קבוצות של חברים, וגם מטיילים עצמאיים, נוהגים לצאת לטיולים רבים ברחבי הארץ, המפגישים אותם עם הפריחה המשגעת, שכמותה ניתן לראות במקומות שונים. ישנם לא מעט פרחים מקסימים ומסלולי טיולים ההופכים את הביקור עצמו לחוויה בלתי רגילה, הכוללת גם אטרקציות שונות וכייף בלתי רגיל. ליקטנו עבורכם כמה סיפורי מטיילים, הממחישים את יופיו של הטבע, יופיים של הפרחים ובעיקר גם ההנאה הגדולה בטיול עצמו.
משפחת מאיר מטיילת בצפון הנגב
שני הורים, ילד ג'ינג'י אחד וכלבה סקרנית החליטו לצאת לטיול בצפון הנגב, אחד האזורים האהובים עליהם בארץ. המשפחה, שנוהגת לטייל בעולם לא מעט, וביקרה בעבר במדינות שונות כמו אוסטרליה, ניו זילנד וגם דרום אמריקה (כן, כן, משפחה אמיצה במיוחד!) ארזה תיק מלא בכל טוב (ובעיקר במתוקים למיניהם) ויצאה באחת השבתות אל אזור הדרום. התקופה היא תחילתו של חודש פברואר, תקופה קרה וגשומה יחסית, אם כי כוללת לא מעט ימי שמש נעימים וחמימים. המשפחה הצעירה עם הילד הג'ינג'י החמוד רצתה לשלב עצירה בפסטיבל הדרום האדום, המתקיים בכל שנה במהלך החורף בצפון הנגב, וגם טיול פריחה באזור.
אמא רעות ואבא אבנר, ולאורך כל הנסיעה, שוחחו ביניהם על הפסטיבל, שאוטוטו הם מגיעים אליו, ועל הרצון הרב להפגיש את הג'ינג'י הקטן שלהם עם פרחי הכלניות המשגעים, ההופכים את צפון הנגב לאזור בלתי רגיל. לאחר נסיעה לא ארוכה החליטה המשפחה לעצור בנקודת העצירה הראשונה – מצפה גבולות. המצפה, שעלה על הקרקע בתחילת שנות הארבעים של המאה הקודמת, מציע לא מעט אטרקציות לכל המשפחה, פעילויות מהנות וגם סדנאות שונות. המשפחה הצעירה שלנו החליטה להשתתף בסדנת בוץ מהנה. לאחר כמה שעות של הנאה רבה, החליטה המשפחה לצאת לדרך וליהנות סוף סוף מהפריחה המקסימה, גולת הכותרת של האזור. המרחבים העצומים של האדום המשגע נראו מכל עבר וגרמו להתרגשות עצומה. אפילו הג'ינג'י הקטן היה נרגש כולו ולא יכול היה להסתיר את חיוכו הנרגש למראה יופיין של הכלניות. מטיילים מספרים לא אחת על יופיו של האזור כולו, וזו גם הסיבה לבואה של המשפחה הצעירה שלנו אל האזור המקסים הזה.
במסגרת הפסטיבל האדום שבצפון הנגב הוצעו מגוון של פעילויות שונות, לרבות סיורי פריחה מודרכים. המשפחה שלנו הצטרפה לאחד הסיורים כדי ללמוד מעט על הפריחה שבמקום ולהכיר קצת יותר את האזור. במסגרת הטיול, ולאחר הצפייה בכלניות ובפריחה הנהדרת, המשיכה המשפחה גם לחוות היענים לטעום מהגבינות המצוינות המיוצרות בה. זה היה יום גדוש בפעילויות ובעיקר גדוש בפריחה נפלאה ומזג אוויר מושלם. אין ספק שהמשפחה שלנו תחזור לשם גם בשנה הבאה.
שני זוגות של חברים מטיילים בגלבוע
כדי להתחיל ולאסוף חוויות מן הטבע כדאי לצאת לדרך, ובעיקר לצאת אליה עם החברים הכי טובים. אלון ומיה, שרון ומיכאל, שני זוגות של חברים, המכירים אחד את השני כבר שנים רבות, מטיילים יחדיו לא מעט ואוהבים גם לצאת בכל סוף שבוע אל טיולים שונים ברחבי הארץ. הפעם החליטו הזוגות לצאת לטיול של פריחה המתמקד כולו בגלבוע. הריחות האביביים הנהדרים, שקשה היה להתעלם מהם כבר עם ההגעה אל האזור, שמחו את ארבעתם ופיתחו בהם ציפיות רבות מהמסלול כולו. את הטיול שלהם בגלבוע התחילו הזוגות בחוות התבלינים. כחובבי בישול, הצטיידו אלון ומיכאל במגוון של תבלינים שונים, שתכננו, ביום שלמחרת, להכין מהם שלל של מטעמים שונים. לאחר הביקור הקצר בחווה, המשיכו הזוגות במעלה הכביש אל יערות האורן של הר הגלבוע. מכיוון שיצאו בשעות מוקדמות של הבוקר מאזור המרכז, הבטן החלה מקרקרת וזה היה זמן מצוין לעצירה קלה. לשמחתם גילו בדרך חניות נהדר עם שולחנות שניתן לשבת סביבם, אך בעיקר תצפית מרהיבה על האזור על עמק יזרעאל. לאחר הפסקת האוכל המשיכו הזוגות במעלה הכביש אל הר ברקן, שם עצרו כדי לצפות בפריחתו המרהיבה של אירוס הגלבוע. במקום גילו גם מגדל תצפית מרהיב, ממנו אפשר לראות נופים מקסימים מכל עבר. משם החליטו לצאת להליכה רגלית במסלול קצר המפגיש את המטיילים מקרוב עם הפריחה של האזור. מזג האוויר היה נפלא וניתן היה להריח את ניחוחות האביב המשגעים מכל עבר. למרות שזו היתה שבת עמוסה במקרים נהנו הזוגות מהטיול המרהיב והחליטו לסיים אותו בלינה באחד הצימרים שבאזור. למחרת, החליטו לשלב טיול נוסף והמשיכו דרך כביש 90 לכיוון הבקעה. משם הגיעו אל חורשת האקליפטוסים הצמודה לעין מודע, שנמצאת לא רחוק מקיבוץ רשפים. זו היתה עצירה מרעננת מאד ומהנה מאד. כך הסתיים לו הטיול הנהדר בצפון, טיול של פריחה, מים ובעיקר כייף עם החברים הכי טובים.
טיול פריחה של חובב טבע ובעיקר צמחים
אורן אוהב מאד לטייל וגם אוהב מאד פרחים. הוא נחשב לטייל וותיק מאד, טייל מנוסה מאד שביקר בלא מעט אתרים שונים בארץ ובחו"ל. באחת השבתות החורפיות החליט אורן לצאת לטיול פריחה, טיול שבו יוכל לטייל ברגל, לצלם את הפריחה המשגעת וגם לפגוש מטיילים נוספים. אורן, שמתגורר לא רחוק ממגידו, החליט להתמקד הפעם באזור הזה ולא לנסוע רחוק יותר. בסמוך למנחת מגידו עצר אורן, יחד עם המוני המטיילים באזור באותה השבת, לראות מקרוב את המוני הכלניות בשל צבעים: כלניות לבנות, כלניות סגולות וגם כלניות אדומות. לרגע הצטער שלא צירף אל הטיול את בנו הצעיר, אולם החליט, כדי לכפר על כך, להוציא את מצלמתו ולצלם את היופי הבלתי רגיל הזה, שיוכל להראות אותו לבנו לאחר חזרתו הביתה. עוד לפני שעזב את המקום התחיל לתכנן את הביקור הבא שלו שם, והפעם עם שאר בני המשפחה. הפריחה המקסימה הזו שבמנחת מגידו נמשכת לאורך סוף החורף ועד שיאו של האביב, בין החודשים ינואר עד אפריל.
טיולי פריחה נהדרים בכל הארץ
ישנם לא מעט טיולי פריחה מאורגנים, היוצאים אל שבילים שונים ומשלבים מסלולי הליכה רבים. חלק מהמסלולים מתאימים למטיילים מנוסים וחלקם מתאימים גם למשפחות עם ילדים צעירים. בכל אחת מעונות השנה אפשר למצוא מסלול הליכה נהדר הכולל גם תצפית על פריחה מקומית וליהנות מיום גדוש בחוויות בלתי רגילות והנאה גדולה! מומלץ לקחת את מגדיר הצמחים ולהיעזר בו בכל פעם כשפוגשים פרח או צמח כלשהו בלתי מוכר. אפשר להצטרף למדריך מנוסה ובדרך זו ללמוד לא מעט על הפריחה באזור ועל הצמחייה המאפיינת אותו או לצאת לבד ולהתרשם מהטבע הסובב אותנו מכל עבר.