Category Archives: Uncategorized

טרנד הפרחים היבשים איך קונים בזול


בשנתיים האחרונות הלך וגדל לו טרנד הפרחים היבשים, אנשים אוהבים לקנות ולקשט את הבית בזרי פרחים יבשים שהיתרונות שלהם הם שאין צורך להשקות אותם, אין צורך בכלל לטפל בהם והם מחזיקים מעמד למשך שנים, החיסרון היחידי שלהם זה שאם אתם מחפשים לרכוש אותם כאן בישראל אתם תשלמו מחירים חסרי פרופורציות ביחס למחיר שתוכלו להשיג את אותו המוצר בדיוק.
 
בכתבה זו נסביר לכם כיצד למצוא פרחים יבשים כדוגמת פרח הפמפס במחירים זולים במיוחד שיגרמו לכם להרים גבה על המחירים חסרי הפרופורציות שבעלי החנויות בארץ גובים
 
איפה מוצאים בזול ואיך?
 
אז אם בזמן האחרון יצא לכם לשוטט בחנויות וירטואליות של פרחים באינטרנט או אפילו בחנויות מקומיות של רשתות פרחים בטח ראיתם שזר הכולל 10-12 פריטים עולה בסביבות 100 ₪, בלי עציץ ובלי שום כלי אחסון אחר, 10-12 פריטים ככה לבד עולים 100 ₪ וכשלא מכירים את המחירים בחו"ל זה נשמע הגיוני ואף זול.
 
אנו ממליצים לכם להיכנס לאלי אקספרס ולהקליד באנגלית pampas grass מבטיחים לכם שאישונים שלכם יתרחבו, פתאום תמצאו שאפשר לקנות 20 פריטים ב 10 דולר בלבד (שווה ערך ל35 ₪) 20 פריטים!! זה כמעט כפול ממה שמוצע בארץ בפי שלוש מהמחיר והמוצר אחד לאחד מה שנמכר כאן בארץ.
 
אז יקומו החכמולוגים ומוכרי הפרחים ויגידו לכם שהמשלוח לארץ יהרוס את הפרחים ואתם אמנם תשלמו פחות אבל תקבלו מוצר הרוס… אז הרשו לנו להתערב, זה נכון שיש סיכוי לכל משלוח המגיע מחו"ל להיפגם ולהיפגע אבל המוכרים מאלי אקספרס כל כך מנוסים במשלוחים והתגובות החיוביות שלכם כל כך חשובות להם להמשך המסחר ככה שהם למדו איך לארוז את הפרחים באמצעות ניילון מתנפח שמגן עליהם ברכות אך קשיחות.
מרחבי הרשת:
מכיסא המנכ"ל אל פסגת ההר המסוכן באירופה ובחזרה – ראיון עם יורם קראוס

3 צמחים רעילים שכדאי לכם לדעת עליהם

בישראל סוגים רבים של צמחים, אנו רגילים להתייחס אליהם כתוספת חיננית לגינה ואפילו במקרים רבים כתוספת מעולה לתה או לסלט, אבל מה שרבים לא יודעים שיש כמה צמחים די נפוצים בישראל שנחשבים רעילים ומסוכנים ואפילו גרמו לכמה אשפוזים בהולים


3 סוגים צמחים רעילים בישראל


• צמח הרדוף הנחלים – אחד מהשיחים הנפוצים ביותר בישראל, הוא מגיע לגובה של למעלה מ 2 מטר. האבסורד הוא שזה צמח כל כך נפוץ עד שתראו אותו בבתי ספר, בגני שעשועים ושמקומות ציבוריים אחרים נוספים, אבל היזהרו! הגבעול, העלים והפירות של הצמח הם רעילים, נגיעה בצמח והכנסת היד לפה אחרי זה יכולה להסתיים בבית חולים או גרוע מזה, שמרו בעיקר על הילדים אשר באופן טבעי חשופים יותר לסכנה מבלי שאפילו יודעים.
• דטורה אכזרית – שמו של הצמח כבר מבשר על הבאות, הצמח הוא עשב בר הצץ בעיקר בתקופת הקיץ, גובהו יכול להגיע עד מטר וחצי והוא מפיץ ריח לא נעים יש שיגידו אפילו מסריח. בצמח קיימים שני רעלים מאד מסוכנים הנקראים אלקלואידים אטרופין ו סקופולאמין.
• וינקה עשבונית – בניגוד לשני הצמחים הקודמים שהזכרנו הוינקה העשבונית נראית תמימה ועדינה, מדובר על עשב רב שנתי ממשפחת ההרדופים המתהדר בפרחים כחולים ויפיפיים אך למעשה הם רעילים.

3 שיחים שטוב לגדל בגינה בשביל התה

אוהבים לשתות תה עם צמחים? למה שלא תגדלו אותם בחצר? בכתבה הבאה תמצאו 3 שיחים שקל וכדאי לגדל בגינה כדי להפיק מהם חליטת תה מעולה שיגדלו.

3 שיחים שעליהם מעולים לתה

• לואיזה – שיח הלואיזה נפוץ מאד ובטח כבר נתקלתם במישהו שמגדל את השיח בגינתו, הלואיזה המוכרת ביותר היא לואיזה לימוני וזה כאמור בגלל הריח שנודף מעליה ומזכיר מעט לימון וגם טעמה. מלבד חליטת צמחים מעולה שאפשר להכין מהצמח הוא גם שימושי מאד בתעשיית המזון, הקוסמטיקה והרפואה האלטרנטיבית.
צמח הלואיזה זקוק להמון מים ולמזג אוויר חמים, לעומת זאת שונא שמש מלאה ומעדיף צל או לפחות חצי יום מוצל וחצי יום שמש לא ישירה.
• נענע – השיח הכי מוכר ומזוהה עם תה חם, לנענע כמה סוגים שונים, כשכל אחד מהם בעל טעם שונה במעט כאשר אחד מהם בולט בעיקר בטעמו וזוהי נענע מנטה שטעמה הוא כאמור מנטה. מלבד חליטת תה במנטה עושים שימושים רבים גם כתוסף למאכלים שונים, שימוש בתעשיית המזון, שימוש בתעשיית הקוסמטיקה והרפואה האלטרנטיבית.
• פלרגוניום חריף – מוכר גם כגרניום ריחני הוא צמח המפיץ ריח מאד דומיננטי ונעים בתקופה בה הוא פורח, פרחיו סגולים ועליו ירוקים, הוא מעולה כתוספת לחליטת תה וגם יוסיף ארומה מתקתקה למשקה. מלבד היותו מעולה לחליטות תה, נעשה בו שימוש נוסף כתוסף למאכלים שונים וברפואה האלטרנטיבית.